COVID a Kryptowaluty

COVID-19 a Kryptowaluty.

Obecne czasy, to znaczy czasy w których pandemia Covid-19 sieję spustoszenia wśród wielu interesów, jednak dla Internetu, rynku e-commerce czy też walut kryptograficznych może być to sytuacja wyjątkowo korzystna.

Każdy kryzys gospodarczy ma swoje odzwierciadlenie (pozytywne lub negatywne) na wielu giełdach. Nie inaczej jest w przypadku walut kryptograficznych. W tym przypadku jak i w przypadkach praktycznie każdego kryzysu skutki dla świata krypto są zdecydowanie pozytywne.

Jednak, patrząc na kapitalizację rynku możemy jednoznacznie stwierdzić iż kryptowaluty są dziś dla ludzi czymś pewniejszym od giełd na których notowane są popularne spółki. Poniżej zaprezentowana kapitalizacja rynku w roku 2020 na której widzimy stabilne i stałe wzrosty w tym roku:

Przykładowo kryptowaluta która znacząco zyskała w 2020 roku to Bitcoin którego cena wzrosła na przestrzeni tego roku od około 30 tysięcy złotych do 70 tysięcy zł. obecnie.

Czasy pandemii COVID-19 na samym początku przyniosły jednak ogromne spadki na rynku kryptowalut. Bitcoin w marcu osiągnął swój najniższy pułap od kwietnia 2019 roku (około 5400 dolarów). Spowodowane było to zapewne strachem wśród ludzi którzy za wszelką cenę chcieli spieniężyć wszystko co posiadali (więcej możecie przeczytać na businessinsider).

Czy warto dziś zainwestować? Odpowiedzcie sobie sami. Pamiętajcie jednak że przy takich wzrostach jakie panują obecnie musicie uważać na prawdopodobna korektę, która musi nas czekać.


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, napisz w komentarzu!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.