Czas Zabijania – John Grisham

Debiutancka powieść Grishama.

Jako iż jestem wielkim fanem tego autora musiałem w końcu po nią sięgnąć. Po jej przeczytaniu zdecydowanie muszę stwierdzić że od samego początku Grisham postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Jeśli jeszcze nigdy nie czytaliście Johna, to Czas Zabijania będzie idealnym wprowadzeniem do książek tego autora.

O historii…

Clanton, małym miastem w stanie Missisipi, wstrząsa wiadomość o wyjątkowo brutalnym zgwałceniu i pobiciu dziesięcioletniej Tonyi Hailey. Co w takiej sytuacji może zrobić ojciec? Jak wytłumaczyć dziecku które będzie musiało z tym żyć, które nigdy nie będzie mogło mieć własnych dzieci, które nie rozumie dlaczego jej Tatuś nie przybył z odsieczą i jej nie uratował? Carl Lee Hailey robi coś o czym prawie każdy myślałby w takiej sytuacji, no właśnie on to zrobił, a nie tylko myślał by zrobić.

Zabić czy ogłosić bohaterem?

Jake Brigance – młody adwokat staje przed arcytrudnym zadaniem, walki o życie Carla Lee, o to by ono nie skończyło się w komorze śmierci. Ale czy sam nie przypłaci tego życiem? Ku Klux Klan również nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Moja ocena 7.8/10

Ocena wg. lubimyczytac.pl: 7.5/10


Czas Zabijania – John Grisham znajdziesz TUTAJ


Ranking książek Johna Grishama:

  1. Firma
  2. Król Odszkodowań
  3. Wyspa Camino
  4. Czas Zabijania
  5. Klient
  6. Komora
  7. Góra Bezprawia
  8. Bar pod Kogutem
  9. Theodore Bone – Oskarżony

Jak zyskiwać na czytaniu książek?

CENEO – Kliknij TUTAJ

5 myśli na “Czas Zabijania – John Grisham”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.