Klient – John Grisham

Klient - John Grisham
Klient – John Grisham

Prokurator, który nikomu nie ufa. Adwokat spoza układów. Chłopak, który za dużo wie.

Dawno nic nie kupowałem, dlatego też w końcu zakupiłem mego ulubionego i według mnie najlepszego w swoim fachu, Johna Grishama.

ale do rzeczy…

“Klient” czyli historia 11 letniego chłopca który zobaczył i usłyszał zdecydowanie za dużo. Do tej pory książki opisujące przygody/życie dzieci nie potrafiły mnie wystarczająco zaciekawić. Sposób postrzegania rzeczywistości co normalne przez młodsze społeczeństwo jest inny dlatego też zazwyczaj autorzy opisujący historię młodych osób są powściągliwi. Klient to zupełnie inne podejście do tematu. Chłopak który ma zaledwie 11 lat okazuję niebywałą dojrzałość, a przy tym dziecięcą odwagę i zadziorność. Połączenie dojrzałości właśnie z tą dziecięcością było strzałem w 10!

Niecodzienne podejście do tematu wynosi tą książkę zdecydowanie wysoko. John Grisham przyzwyczaił mnie do dwóch typów swoich książek, kryminałów mocno prawniczych jak np. “Król Odszkodowań” oraz kryminałów w których prawo jest jedynie tłem historii. Ja zdecydowanie wolę pierwszy typ, a Klient zachwycił mnie właśnie tym przeciwieństwem części prawniczej, przygodą Marca Swaya.

Doskonała ekranizacja “Klienta”, z Susan Sarandon i Tommy Lee Jonesem, nie tylko stała się kasowym hitem, ale i weszła do klasyki kina.Informacje na temat filmu znajdziesz, tutaj.

Moja Ocena: 7,6/10

Ocena wg. lubimyczytac.pl: 7.1/10


Klient – John Grisham znajdziesz TUTAJ


Ranking książek Johna Grishama:

  1. Firma
  2. Król Odszkodowań
  3. Wyspa Camino
  4. Czas Zabijania
  5. Klient
  6. Komora
  7. Góra Bezprawia
  8. Bar pod Kogutem
  9. Theodore Bone – Oskarżony

Jak zyskiwać na czytaniu książek?

CENEO – Kliknij TUTAJ

3 myśli na “Klient – John Grisham”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.