Pozwól Mi Wrócić – B. A. Paris

B. A. Paris - Pozwól Mi Wrócić - thriller psychologiczny

Kolejna już książka z kolekcji dziewczyny. Ta jednak już nie jest dla wszystkich, a przynajmniej nie dla mnie.

Pozwól Mi Wrócić – B. A. Paris

Dlaczego nie przypadła mi do gustu? Według mnie jest to książka skierowana jednak w głównej mierzę do kobiet i choć poprzednią powieść B. A. Paris (“Za zamkniętymi drzwiami”) oceniałem jako książkę dla wszystkich tej tak opisać już nie mogę.

O historii…

Pozwól mi wrócić to kolejny thriller psychologiczny autorki, opowiada historię miłości Fina i Layli którzy w niewyjaśnionych okolicznościach zostali rozłączeni. Layla “zniknęła”. Dlatego jak to zazwyczaj bywa Finn wziął sobie jej siostrę Ellen i choć ta była ładniejsza, lepsza w kuchni (i we wszystkim innym) ciągle bardziej kochał i rozpamiętywał jej zaginioną siostrę. Gdy para zdecydowała się na ślub, ktoś zaczął ich niepokoić, dając sygnały iż jest zaginioną kobietą. Partnerka i siostra która w końcu wróciła?

Dużym plusem tej książki jest jej nieprzewidywalność. Do ostatnich stron możemy snuć teorię na temat możliwych rozwiązań. Którą siostrę wybierze Finn? Czy Layla naprawdę żyje i gdzie się ukrywa? Kto tym razem jest niespełna rozumu? Czytając książkę, pojawiło się w mojej głowie bardzo wiele pytań i teorii, a zakończenie okazało się zaprzeczeniem wszystkiego co można było podejrzewać.

Podsumowując: Na czas kwarantanny nie było najgorzej. Oceny z sieci książka ma dość skrajne, jedni mocno chwalą drudzy zaś ganią.

“Paris jeszcze raz udowadnia że potrafi pisać thrillery od których nie sposób się oderwać.” – Library Journal

Moja Ocena 5.5/10

Ocena wg. lubimyczytać.pl – 6,8/10


Pozwól Mi Wrócić – B. A Paris znajdziesz TUTAJ

Ranking książek B.A. Paris:

  1. Za Zamkniętymi Drzwiami
  2. Pozwól Mi Wrócić

Jak zyskiwać na czytaniu książek?

CENEO – Kliknij TUTAJ

1 myśl na “Pozwól Mi Wrócić – B. A. Paris”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.