Smocze Łzy – Dean Koontz

Kilkoro ludzi połączy jedna przepowiednia - Umrzesz o świcie
Smocze Łzy - Dean Kontz
Kilkoro ludzi połączy jedna przepowiednia – Umrzesz o świcie

Przeczytałem wiele książek tego autora, wiele genialnych książek. Jednak pierwsza którą chciałbym tu opisać nie należy do genialnych, a przynajmniej nie w moim mniemaniu. Książkę przeczytałem całą, tylko dlatego że wszystko co zaczynam lubię skończyć.

Zdecydowana większość osób uważa ją jako powiew świeżości w twórczości Koontza, a jej oceny wahają się od 6 do 8 w dziesięciostopniowej skali. Czytając recenzję Smoczych Łez muszę przyznać iż mam bardzo odmienne zdanie o tej pozycji. Tak więc książka naprawdę może się spodobać. Jednak nie mnie, niestety tego rodzaju fantastyka do mnie nigdy nie przemawiała i nie przemawia. Z nielicznych plusów muszę poruszyć tu jednak przedstawienie w pierwszej osobie historii psa któremu przeznaczone zostało kilka podrozdziałów. Osobiście nie spotkałem się z tak komicznym, a jednocześnie realistycznym podejściem do tego tematu.

O historii…

Smocze Łzy czyli historia kilku przypadkowych mieszkańców kalifornijskiego miasteczka. Historia pary policjantów, alkoholika włóczęgi oraz bezdomnej matki z dzieckiem. Opowieść surrealistyczna w której zwykłych ludzi ściga coś nadprzyrodzonego, coś co w jednym momencie jest, a po mrugnięciem okiem już tego nie ma. Golem, szczurołak, potwór, włóczęga, półbóg? Pytaniem zasadniczym książki jest właśnie określenie przeciwnika, bo jak można walczyć, zabić, zwyciężyć z przeciwnikiem który jest niczym? No właśnie, niczym czy wszystkim?

Moja Ocena: 4/10

Ocena wg. lubimyczytac.pl: 6.6/10

Smocze Łzy – Dean Koontz znajdziesz TUTAJ


Dean Koontz – należy do najbardziej poczytnych autorów amerykańskich. Porównywany ze Stephenem Kingiem, legitymuje się imponującą liczbą sprzedanych egzemplarzy książek – ponad 320 milionów. Autor bestsellerów z pogranicza thrillera i psychologicznej powieści grozy – dreszczowców, w których czytelnik odnajdzie i coś z Cobena, i coś z Archiwum X .

Ranking książek Deana Koontza:

  1. Smocze Łzy

Jak zyskiwać na czytaniu książek?

CENEO – Kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.