Wyspa Camino – John Grisham

,,Wyspa Camino” – młoda pisarka Mercer Mann której życie stoi pod znakiem zapytania, ma za zadanie przeistoczyć się w przebiegłą agentkę.

John Grisham czyli najczęściej czytywany przeze mnie pisarz i jego kolejna świetna książka która pozwoliła oderwać się od rzeczywistości. Czytelnicy Grishama przyzwyczaili się do tego iż książki jego autorstwa charakteryzują się prawnikami, pozwami zbiorowymi i nieodłącznymi salami sądowymi, jednak nie tym razem. “Wyspa Camino” pokazuje iż autor potrafi znakomicie odnaleźć się na wielu płaszczyznach literackich.

Białe kruki, niepozorni antykwariusze i niebanalna historia kryminalna! Książka która wielu nie do końca usatysfakcjonuje, mi umiliła kilka podróży wrocławskim MPK 🙂 Pozwoliła poznać wiele aspektów życia pisarzy oraz antykwariuszy. Choć nie wydaje się to zbyt interesującym tematem na książkę i tego typu sprawy w większości raczej nużą niż zaciekawiają, to w tym wypadku Grisham zrobił wyjątek, wciągnął i nie pozwolił się nudzić. Trzyma w napięciu od początku do samego końca. Końca, który niektórych zawodzi? niekoniecznie.

Na koniec chciałbym przytoczyć jeden cytat, który raz iż utkwił mi bardzo mocno w pamięci, dwa że sam choć nieświadomie bardzo często stosuję się do zasady płynącej z tego zdania:

Każdej książce daję 100 stron i jeśli po pierwszej setce autor nie potrafi przykuć mojej uwagi, odkładam ją na bok. Jest za dużo dobrych książek żeby tracić czas na czytanie złych.

Podsumowanie: Książka ukazała mi wiele ciekawostek ze świata antykwariuszy/bibliotek będąc dla mnie czymś w rodzaju nowego doświadczenia jeśli chodzi o książki Grishama. Polecam wszystkim fanom autora, pozycja obowiązkowa dla każdego czytelnika Johna Grishama, jednak nie osobom które do tej pory nie czytały Johna Grishama.

Moja ocena: 8/10

Ocena wg. lubimyczytać.pl: 6,5/10


Wyspa Camino – John Grisham znajdziesz TUTAJ


Mój ranking Johna Grishama:

  1. Firma
  2. Król Odszkodowań
  3. Wyspa Camino
  4. Czas Zabijania
  5. Klient
  6. Komora
  7. Góra Bezprawia
  8. Bar pod Kogutem
  9. Theodore Bone – Oskarżony

Jak zyskiwać na czytaniu książek?

CENEO – Kliknij TUTAJ

2 myśli na “Wyspa Camino – John Grisham”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.