Za Zamkniętymi Drzwiami – B. A. Paris

B. A. Paris - Za Zamkniętymi drzwiami - thriller psychologiczny

Kwarantanna – dzień nie pamiętam już który…

Zacząłem czytać książki dziewczyny.

Przed napisaniem tutaj czegokolwiek, wyszukałem i przeczytałem z grubsza kilka recenzji tej książki. Tak się złożyło iż wszystkie napisane były przez kobiety. Czy to znaczy że książka spodoba się tylko kobietom? Niekoniecznie. Według mnie może trafić do każdego, no może prawie każdego.

O historii…

Za Zamkniętymi Drzwiami – B. A. Paris – Na świecie nic nie jest idealne, dlatego już po pierwszych linijkach zacząłem podejrzewać że ktoś tu kogoś bije. Nie było mi wiadome jedynie kto kogo. Ja jako że nie lubię utartych schematów miałem nadzieję że to główna bohaterka czyli Grace będzie w tym wypadku samcem alfa. Niestety schemat w którym to mężczyzna jest tym złym został tutaj powielony. ehh

Jack – bogaty, idealny mąż (wyjątkowo w tym przypadku nie są to synonimy), prawnik broniący maltretowane kobiety. Paradoks sytuacji. Człowiek który w sądzie pokazuje jak straszna krzywda spotyka jego klientki, sam robi to samo. Choć to co sprawia przyjemność Jackowi zdecydowanie nie uchodzi za normalne, nawet w obliczu tego co spotyka on na co dzień w sądzie. Teoretycznie wszyscy wiemy że takie historie powtarzają się w wielu “wspaniałych małżeństwach” jednak często odpychamy od siebie te myśli. Reagujmy.

Podsumowując: Dobry, wyjątkowo mocno wciągający thriller psychologiczny, jednak zdecydowanie zbyt oczywisty i przewidywalny.

„Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem” – San Francisco Book Review

Moja Ocena: 7,3/10

Ocena wg. lubimyczytać.pl – 6,8/10


Za Zamkniętymi Drzwiami – B. A. Paris znajdziesz -> TUTAJ


Ranking książek B.A. Paris:

  1. Za Zamkniętymi Drzwiami
  2. Pozwól mi wrócić

Jak zyskiwać na czytaniu książek?

CENEO – Kliknij TUTAJ

1 myśl na “Za Zamkniętymi Drzwiami – B. A. Paris”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.